
ość środowiskową i zmniejszyć ilość generowanych odpadów.
Firmy muszą zgłaszać do KOBIZE i BDO wytwarzanie odpadów.
Przedsiębiorstwa są zobowiązane do informowania o prowadzonej przez siebie ochronie środowiska oraz ilości wytwarzanych przez siebie odpadów. Następnie KOBIZE i BDO ocenią swoje działania na rzecz ochrony środowiska i przyznają im punkty.
Firmy, które nie są przyjazne dla środowiska, zostaną ukarane przez KOBIZE i BDO. Zostaną również wykluczeni z udziału w przetargach na projekty rządowe.
Dlatego wprowadzili ustawę która zobowiązuje wszystkie
Polski rząd stara się chronić środowisko, dbając o to, aby firmy działały w sposób zrównoważony. Dlatego wprowadzili ustawę, która zobowiązuje wszystkie firmy w Polsce do zgłaszania wytwarzania i unieszkodliwiania odpadów. i ich śladu węglowego. Proces wydobycia węgla w Polsce doprowadził do problemów środowiskowych, takich jak zanieczyszczenie wody i zwiększona emisja gazów cieplarnianych. Istnieje duży wzrost emisji CO2 z kraju z powodu przemysłu wydobywczego, ze względu na potrzebę spalania węgla w celu wytworzenia energii elektrycznej i ciepła. . Polska ma bardzo niski ślad węglowy, ponieważ produkuje tylko 0,18 tony metrycznej CO2 na mieszkańca. Dzieje się tak dlatego, że średnio 45% ich energii elektrycznej pochodzi ze źródeł odnawialnych, a Polska ma bezemisyjny przemysł produkcji energii elektrycznej, który wyprodukuje 180 TWh w 2020 r. To prawie 10% całkowitego zużycia energii w Polsce w 2020 r. i do 2050 r. , wzrośnie do 25%. Oprócz tego istnieją ścisłe ograniczenia emisji dla firm wydobywczych